Wroclaw Çevre ve Hayat Bilimleri Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Wrocław Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nin mirası, Lvov’da kurulan iki kurumun geleneklerine derinden dayanıyor: Dublany’deki Lvov Politeknik Tarım ve Orman Fakültesi ve 1881’de kurulan Veteriner Fakültesi. Wrocław Üniversitesi Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nin tarihi bölümünde, 1945 sonbaharında, Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi, Wrocław’taki yüksek öğretim kurumunun tek kurumu olan Üniversite ve Politeknik’te kuruldu. o zaman. 1951’de bu iki Fakülte yeni açılan Ziraat Yüksek Okulu’na dahil edildi, 1972’de Wrocław Tarım Üniversitesi ve 2006’da Wrocław Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı.

WUELS
Onursal Profesörleri WUELS tarafından onurlandırılan 1951 Doktor Honoris Causa’dan Rektörler

Halen iyi tanınan bir bilim ve eğitim merkezi olan Wrocław Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi (WUELS) güneybatı bölgesindeki tek tarım üniversitesidir. Polonya. WUELS’de yaklaşık 1.500 kişi çalışıyor (160 tam ve doçent). Tam ve yarı zamanlı öğrencilere (11.000) tarım ve ilgili alanlarda çok çeşitli derece kursları sunulmaktadır.

1990 yılında AUW, diğer Polonya ve AB üniversiteleri ile işbirliği içinde TEMPUS programına katıldı. 1999 ve 2000 yıllarında AUW, CEEPUS programı çerçevesinde 3 ağda ortak bir kurum haline geldi.

AUW’da yürütülen araştırma projeleri Polonya Bilimsel Araştırma Komitesi (KBN), endüstri, yerel yönetim ve uluslararası kuruluşlar tarafından finansal olarak desteklenmektedir. Bu projelerde elde edilen sonuçlar Polonya ve yurtdışındaki bilimsel dergilerde yayınlanmaktadır. Her yıl WUELS’te bir dizi uluslararası konferans düzenlenmektedir. Birçok araştırmacı prestijli uluslararası organizasyonların üyesidir.

WUELS, modern bir spor merkezi dahil olmak üzere 100’den fazla tesise sahiptir. WUELS, 1800 öğrenciye (Wrocław vatandaşı olmayanların yüzde 90’ı) öğrenci evlerinde konaklama imkanı sunmaktadır.

Her yıl, hibe ve ca. 100 adet devreye alınmış proje gerçekleştirilmiştir. Sonuçlar beşte biri uluslararası dergilerde olmak üzere 2000’de yayınlanmaktadır. WUELS, uluslararası kongre ve bilimsel konferansların düzenleyicisidir.

Wrocław Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, dünyanın farklı bölgelerinde 52 üniversite ile ikili anlaşmalar imzaladı. WUELS Socrates / Erasmus, CEEPUS, Leonardo da Vinci, COST ve 5. ve 6. AB Çerçeve programlarına katılmaktadır.


Tüm Programlar

Resimler

WhatsApp chat