Vincent Pol Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Vincent Pol Üniversitesi (Wyższa Szkoła Społeczno – Vincent Pol University)

Vincent Pol üniversitesi, Polonya’nın doğusunda, Lublin şehrinde kurulmuş bir üniversitedir. Lisans ve Yüksek Lisans derecelerinde eğitim verilen okul, Polonya Bilim ve Yükseköğrenim bakanlığı tarafından tanınmış ve onaylanmıştır. İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için ayrıca İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır, öğrencilerimiz hazırlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra istedikleri lisans ya da yüksek lisans programına başvuru yapabilirler.

İki bin yılında kurulan Vincent Pol Üniversitesi, yaklaşık 3.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin %40’lık dilimi uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Yaklaşık 32 farklı ülkeden gelen öğrencileriyle uluslararası bir üniversite olan Vincent Pol’de yabancı öğrenciler için uluslararası öğrenci ofisi bulunmakta ve öğrencilerin oryantasyon ve alışma sürecindeki resmi prosedürleriyle öğrencilerin mentörleri ilgilenmektedir.

Kampüs ve Fakülteler

Vincent Pol Üniversitesi, modern binaları ve özel öğretim teknikleri ile farklı sınıflardan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanmıştır. Bu sınıflardan bazıları şunlardır; Fizyoterapi, Kozmoteknoloji, Biyomekanik, Turizm, Kimya, Gastronomi, Coğrafya. En yüksek seviyede konforlu ve güvenlikli sınıflar, kamera ve klima ile donatılmıştır. Kullanılabilir tesisler ve teknolojiler, tüm öğrencilerin erişimine açıktır.

Vincent Pol Üniversitesinde İngilizce Hazırlık Eğitimi

Polonya’nın Lublin şehrinde bulunan Vincent Pol Üniversitesi, ana dili İngilizce olmayan, Vincent Pol Üniversitesinde veya farklı bir üniversitede eğitim almak isteyen, hatta sadece İngilizce dil seviyesini ciddi bir şekilde geliştirmek isteyen öğrencilere etkili bir İngilizce hazırlık eğitimi sunuyor. Hazırlık kursları, ana dili İngilizce olmayan bütün öğrencilere açıktır. Hazırlık kursları öğrenciye genel ve akademik İngilizce olmak üzere geniş kapsamlı bir eğitim, okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yapma imkânı sunuyor.

Hazırlık eğitimi alan öğrenciler 1 yıl boyunca toplamda 600 saat İngilizce eğitimi alıyor. Dersler ekim ayında başlıyor ve haziran ayında sona eriyor.

İngiltere Diploması

Vincent Pol Üniversitesindeki eğitiminizin ilk 2 yılını, Turizm ve otelcilik bölümünde veya Spor bilimleri bölümünde başarılı bir şekilde tamamlarsanız son yılınızı İngiltere’de Bedfordshire veya Northampton üniversitelerinde tamamlayıp İngiliz diploması sahibi olabilirsiniz.

Konaklama Çözümleri

Okulun öğrencilere sunmuş olduğu 4 farklı özel yurt seçeneği mevcuttur. Kendi isteğinize göre tek veya çift kişilik, internet erişimi olan odalarda kalabilirsiniz. Ücretler yurttan yurda ve oda tipinize göre değişiklik göstermekte olup en uygun yurt seçeneğinde, çift kişilik konaklamalar aşağı yukarı aylık 120€ – 160€ civarındadır.

Lisans Bölümleri – BSc (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Ön kayıt Ücreti € 200
Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık Programı 2 € 1.800
Lisans Bölümleri
Tourism Management (Turizm İşletmeciliği) 6 € 2.000
Hospitality Management (Konaklama İşletmeciliği) 6 € 2.000
Beauty Science (Güzellik Bilimleri) 6 € 2.400
Sport Science (Spor Bilimleri) 6 € 2.400
International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi) 6 € 2.000
Nursing (Hemşirelik) 6 € 3.000
English Philology (İngiliz Filolojisi) 6 € 2.000
Master Bölümleri
International Tourism (Uluslararası Turizm) 4 € 3.000
Physiotherapy (Fizyoterapi) 4 € 3.600
Physiotherapy (Fizyoterapi – 5 senelik lisans ve master programı) 10 € 3.000

Güzellik Bilimleri

Güzellik Bilimi, güzellik bakımı tekniklerinin bir bilgisidir. Bu alanda eğitim alan öğrencileri güzellik tedavileri ve uygun kozmetikleri yönetmelerine olanak sağlar. Güzellik bilimleri alanında lisans eğitimi almanın asıl amacı, hem teorik hem de pratik bilgisi olan, profesyonel kariyerleri için hazır elamanlar yetiştirmek üzere eğitim vermektir.   Eğitimler son derece kalifiye ve deneyimli, profesyonel bir şekilde donatılmış laboratuvarlarda verilmektedir. Programın eğitim süresi 3 yıldır. Eğitim süresince öğrenciler çok fazla pratik yapma şansı bulur. Hatta pratik yapmaya ilk yıllarında başlarlar.

Uluslararası İşletme Yönetimi

Uluslararası İşletme Yönetimi programı, öğrencilerini uluslararası herhangi bir ülke veya kültürde başarılı bir şekilde çalışacak profesyoneller olarak yetiştirmeyi amaçlar. Okulda eğitim alıp mezun olmuş öğrencilerine pazarlama, satış, finans, kalite ve yönetim alanlarında kapsamlı bir şekilde işletme ve ekonomi bilgisi sağlar.  Eğitim süresi 3 yıldır. İşletme yönetimi programı yüksek kalitedeki öğretici kadrosu, saygın akademik ve profesyonel eğitmenleri ile çok geniş bir kadroya sahiptir. Okulda dersler ve seminerler deneyimli ve kalifiye personeller tarafından verilir. Öğrenciler eğitim süreleri boyunca hem teorik derslere hem de pratik eğitim derslerine katılırlar. Grup projeleri ile yönetici özellikleri, durum çalışmaları ve işletme gibi simülasyon eğitimleri yaparlar.

Spor Bilimleri

Spor Bilimleri alanında lisans eğitimi almanın asıl amacı, spor bilimleri alanında kalifiye uzmanlar yetiştirmektir. Spor bilimi, Sağlıklı bir insan vücudunun işleyişini ve fiziksel aktivite yoluyla sağlığının geliştirilmesinin yollarını inceleyen bir çalışma alanıdır. 3 Yıl sürecek eğitiminizde hem pratik hem de teorik olarak spor bilimleri ile ilgili dersleri göreceksiniz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel işletmeciliği, dünyada en hızlı büyüyen sektördür ve global ekonomide çok önemli bir rol oynar. Öğrencilere mükemmel iş olanakları sunar. Bu bölümde eğitim alan öğrencileri, konaklama sektöründe çeşitli kuruluşlarda, mutfak alanlarında, konaklama ve ilgili servislerde yöneticilik yapacak şekilde eğitir.  Programın eğitim süresi 3 yıldır. Eğitimin sonunda öğrencilerin Turizm İşletmeciliği veya Otel işletmeciliği bölümlerinden birini seçme olanakları bulunur. Okulda alacağınız eğitim öğrencilere sadece geleneksel eğitim konularını değil, bunun yanı sıra gezi rehberliği, turist rehberliği gibi pratik yaparak deneyim elde edebileceğiniz programlar sunar.

Vincent Pol Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kataloğunu görüntüleyin ya da indirin

WhatsApp chat