Varşova Film Okulu

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Tarihçe

 

Varşova Film Okulu, 2004 yılında Polonyalı film yönetmeni, yapımcı ve senarist Maciej Ślesicki ve ülkenin en popüler aktörlerinden Bogusław Linda tarafından kuruldu. Akademi, BA diploması vermek için ülkedeki üç ülkeden biri olan eşsiz bir film kurumu.
Varşova Film Okulu, on yıldan fazla bir süredir piyasada faaliyet göstermektedir ve şu anda Avrupa’nın en hızlı büyüyen film akademilerinden biridir.  Bu, Polonyalı ve uluslararası film yapımcılarının ve film bilginlerinin yüksek nitelikli, profesyonelce aktif bir öğretim kadrosunu kullanmamızı sağlar. Altyapımızı sürekli geliştiriyor, kampüsümüze, okulumuzun üretim tesislerine ve 35 mm, dijital ve 3D özelliklere sahip yeni restore edilmiş sinemaya ev sahipliği yapıyoruz.

 

 

 

Konum ve Tesisler

Polonya yaklaşık 60 uzun metrajlı film çekmekte ve yılda 20 ila 30 uluslararası çoğaltma projesinde yer almaktadır. Dinamik olarak gelişen bir görsel-işitsel pazarın temelinde, güçlü bir gelenek ve kişisel ve politik ifade tarzını filme almak için içten bir şekilde bağlıyız.
Polonya’nın başkentinde bulunan WFS, film profilli bir lise, oyun profilli lise, ortaokul, meslek yüksekokulu ve bir prodüksiyon şirketi de içeren bir film eğitimi merkezinin merkezindedir.
Varşova Film Okulu’nun ayrıca Kino Elektronik adlı kendi sanat evi sineması var. Tam kampüste. 1964 yılında oluşturulan sinema yakın zamanda yenilenmiştir ve çoğu konser, film etkinliği, festivaller ve çoğu özel öğrenci oranları olan düzenli tiyatro gösterimlerine ev sahipliği yapmaktadır.
Okul,  şehir merkezine metro (Dworzec Gdański istasyonu), tramvay (15) ve Eski Şehir (otobüs 116) ile mükemmel bir şekilde iletişim kurmaktadır. Ayrıca, nehir bölgesinin diğer tarafına tramvay yolculuğu ile (5) sadece 5 dakikalık mesafededir. Canlı bir sanatsal öğrenci merkezi olan Praga Północ. Büyük ve müşteri dostu bir alışveriş merkezi olan Arkadia, okuldan sadece 1 tramvay durağı uzaklıktadır.
Okul rahat kafeler, dükkanlar ve yeşil parklar ve bazı muhteşem Corbusier mimarisi ile çevrilidir.
Kampüste ayrıca kahvenin yanı sıra, veganlar ve vejetaryenler için sandviçler ve öğle yemekleri de sunuyoruz.
Okul , senaryo yazma sanatına adanmış Avrupa’nın tamamen açık olan Script Fiesta da dahil olmak üzere bir dizi eğitimsel, sanatsal ve profesyonel etkinlik düzenliyor. Her yıl yüzlerce profesyonel bir hafta boyunca ustalık sınıfları, atölye çalışmaları, kurs çalışmaları ve sosyal etkinlikler düzenliyor. Özel konukların listesi Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Slawomir Idziak, Elite Zexer ve Jane Campion’dur.

2.600 m 2 kapasiteye sahip kampüs, film ve fotoğraf çekimleri, karanlık odalar, post prodüksiyon tesisleri ve yüksek kaliteli bir ses stüdyosu için yer sunuyor.

     Varşova Film Okulu Fakülte Öğretim Görevlileri, en tanınmış Polonyalı ve uluslararası film yapımcıları , film ve yeni medya alanındaki uzmanlar arasındadır. Profesörlerimiz şu anda Polonya’da veya yurtdışında bir yönetmen, aydınlatma sanatçısı editörü, yazar, yapımcı, ses tasarımcısı, animatör, oyun tasarımcısı ve yapımcısı olarak çalışıyorlar. , etkileşimli oyunlara ve diğer yeni medyalara. Varşova Film Okulu, Avrupa’nın bu bölümünde en güçlü öğretim üyelerinden birine sahiptir.

O olsun ünlü özellik yönetmenleri veya Oscar’a Aday belgesel film yapımcılarına veya dünyanın en iyi video oyunlarından biri yaratıcıları, hepsi burada keşfetmek ve yaratıcı potansiyelini genişletmek için yardımcı olur.  Aktif olarak çalışan medya uzmanları olarak, fakülte, öğrencilere içerik oluşturma konusunda bilgi verecek ve ilham verecek ve öğrencileri potansiyel ortak çalışanlar ve iş ortakları olarak görecektir.

Fakülte ile el ele çalışın, profesyoneller 

Maciej Ślesicki  – yönetmen, yapımcı, senarist, Varşova Film Okulu’nun kurucusu ve Şansölyesi, genç yapımcıların başlangıçlarını ve kendi film stüdyosu Paisa Films’i destekleyen sayısız projenin başlatıcısı.

Bogusław Linda  – oyunculuk simgesi, Krzysztof Kie Agnlowski, Agnieszka Holland ve Andrzej Wajda gibi Polonya film yönetmenlerinin filmlerinin kahramanı.

Polonya Film Okulu’nun en ünlü film yönetmenlerinden biri olan Krzysztof Zanussi , yakın zamanda Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Marek Brodzki  – uzun metrajlı yönetmen, “Afterimage” adlı son filmi de dahil olmak üzere en yeni filmlerinde büyük Andrzej Wajda olan Steven Spielberg ile ikinci yönetmen olarak işbirliği yaptı.

Bartosz Konopka  – özellik ve belgesel filmmmaker, Oscar onun belgesel kısa film “Rabbit a la Berlin” 2009’da aday

Maciej Szcześnik, Marcin Przybyłowicz, Marek Ziemiak olan  video oyunu yaratmak tasarımı ve üretiminden sorumlu  “Witcher”.

Bizim fakülte tanışın  →

 


Tüm Programlar

 

 

Resimler

WhatsApp chat