Varşova Ekonomi Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Varşova Ekonomi Üniversitesi / SGH Warsaw School of Economics

1906 yılında kurulan Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa Warszawie, SGH) Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesidir.

Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim veren Varşova Ekonomi Üniversitesi, ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında size lisans, master ve doktora derecesinde bir çok farklı program seçeneği sunuyor. Master derecesinde -MBA de dahil olmak üzere- ingilizce ve leh dillerinde doksanın üzerinde farklı eğitim ve bölüm seçeneğiniz var.

Dünya çapında 200’den fazla üniversite ile işbirliği içerisinde bulunan Varşova Ekonomi Üniversitesi, yıl boyunca bir çok uluslararası araştırma, toplantı, seminer ve workshopa da ev sahipliği yapmakta, ayrıca her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir çok öğrenciye de eğitim vermektedir.

Okulun en büyük avantajlarından birisi de ekonomi alanında dünya çapında eğitim veren 27 tane üniversitenin ve 60’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olması ve CEMS Master of International Management Programı’nı uygulamasıdır. Günümüzde, dünya çapında 35 farklı ülkeden 2500 den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak gösterilen bu master programına katılmaktadır. Okul ayrıca PIM – Partnership in International Management üyeliğiyle de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uygulamaktadır. Ayrıca okul, Avrupa üniversiteleri sıralamasında 36. sırada yer almaktadır ve bu listede Polonya üniversiteleri arasında en yüksek sıralamaya sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin kampüsü, tarihi Varşova kentinin hemen merkezinde bulunmaktadır. Kampüste bulunan 5 modern binasıyla eğitim veren okul, yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor tesisleri, 1000 kişi kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Uluslararası Ekonomi (International Economics) 6 4.000
Ekonomi ve Bilgi Sistemleri (Quantitative Methods in Economics and Information Systems) 6 4.000
Yönetim (Management) 6 4.000
Yüksek Lisans Programları
İleri data analizi (Advance Analytics – Big Data) 4 3.550
Küresel İşletme, Finans ve Yönetim (Global Business, Finance and Governance) 4 3.550
Uluslararası İşletme (International Business) 4 3.550
Uluslararası Turizm ve Otel Endüstrisi (International Tourism, Hotel Industry and Leisure Services) 4 3.550
Doktora Programları
Yönetim ve Ekonomi 8 4.400
WhatsApp chat