University of Northampton

Eğitim Kurumu Hakkında
  

 UNIVERSITY OF NORTHAMPTON HAKKINDA

Northampton Üniversitesi 1975 yılında Nene College of Higher Education olmak üzere, Northampton’daki sanat, teknoloji ve eğitim kolejlerinin bir birleşimidir.

Şu anda şehir merkezinin kuzeyindeki iki kampüs: Kingsthorpe’deki Park Kampüsü ve Hipodrom olarak bilinen büyük bir parkın karşısındaki Avenue Campus.

Eylül 2018’de, üniversite, yeni bir eğitim merkezi, spor alanı, düşük karbonlu enerji merkezi ve bir zamanlar tren motorlu olan yeni bir öğrenci birliği binasıyla birlikte 330 milyon dolarlık yeni bir Waterside kampüsüne taşınacak. Öğrenci Birliği, tüm öğrencilere ücretsiz spor ve toplum sunan üç İngiltere üniversitesinden biridir.

Üniversire dört fakülteye ayrılmıştır: iş ve hukuk fakültesi, sanat, bilim ve teknoloji fakültesi, sağlık ve toplum fakültesi; ve eğitim ve insanlık fakültesi. Üniversite, çok çeşitli lisans dereceleri, vakıf dereceleri, diplomalar ve doktora seviyesine kadar çeşitli lisansüstü programlar sunmaktadır.

İki yıllık hızlı takip dereceleri (yönetim ve pazarlama ve hukuk alanlarında) sunan çok az İngiliz üniversitesinden biridir ve aynı zamanda endüstride bir yıl ile dört yıllık uzatılmış dereceler sunmaktadır. Uluslararası atık yönetimi eğitimi ve araştırması ile ünlüdür. Diğer ünlü merkezler Çocuklar ve Gençlik Merkezi (çocukluk ve Çocuk Coğrafyaları), Transpersonal Psikoloji, deri teknolojisi ve asansör mühendisliği içerir.

Northampton, uluslararası havaalanlarına ve tren istasyonlarına kolay erişim sağlayan Londra, Birmingham ve diğer ana merkezlere kolay bir mesafededir.

 EĞİTİM VE YURT ÜCRETLERİ

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

 KABUL ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Sertifika ve Mesleki Diploma Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.0

TOEFL: 550 (Paper Based Test) / 80 (İnternet Based Test)

Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)

Yüksek Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

 EK BİLGİLER

-Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

-Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

-İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

-Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

 SUNULAN LİSANS ÜSTÜ PROGRAMLAR

 SUNULAN LİSANS PROGRAMLARI

WhatsApp chat