University of Information Technology and Management

Eğitim Kurumu Hakkında
  

University of Information Technology and Management (UITM)

Kurulduğu günden itibaren yüzlerce ulusal bağımsız anketin en üst sıralarında yer alan University of Information Technology and Management, Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biridir. 1996’da Girişim Teşviği Derneği tarafından kurulan okul, dünyanın en iyi bilişim şirketleri ile çeşitli ortaklıklar kurmakta ve CISCO, SUN, ATLAS, MICROSOFT, NOVEL gibi eğitim programlarını öğrencilerine sunmaktadır. Öğrenciler bu eğitimleri tamamladıklarında, Microsoft Certified Professional, CISCO Certified Networking Associate gibi pek çok yetkin sertifika alma imkanı kazanır. Ayrıca University of Information Technology and Management öğrencileri, çift diploma programları ile Avrupa ve Amerika’nın en iyi 13 üniversitesinden ikinci diploma alma şansına sahiptir. Bu da okulu, Polonya’da üniversite okumak isteyen ulusal ve uluslar arası öğrencilerin birincil tercihi haline getirmektedir.

Dünya’nın dört bir yanından her yıl yüzlerce öğrenciye kaliteli bir eğitim vaadi ile kapılarını açan UITM, 1000’i Türkiye, Almanya, Çin, Fransa, Belarus, ABD gibi 21 ülkeden uluslar arası öğrenciler olmak üzere toplamda 9000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca 17’si yabancı 203 akademik personel ile UITM, 4 İngilizce Lisans, 3 İngilizce Doktora, 12 Lehçe Lisans ve 6 Lehçe Doktora programı da sunmakta, Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler arzu ettikleri takdirde bu programlara başvuru yapabilmektedir.

Bunun yanında okulda uluslar arası öğrenciler için özel yardım, destek ve rehberlik hizmetleri sunan uzmanlaşmış birimler mevcuttur. Tam bir kozmopolit yapı sergileyen üniversitede, çeşitli departman ve fakülteler çok kültürlü yapının korunması ve iyileştirilmesi adına akademik çalışmalar ve yabancı öğrencilerle işbirliği yapmaktadır. Ülkenin önde gelen medya kuruluşları, gazete ve dergileri tarafından gerçekleştirilen araştırmalara göre Dünya çapında tanınan ve birinci sınıf bir üniversite olan UITM, 2007 Bilgi Teknolojileri Lideri, Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası Lideri gibi onlarca ödül almıştır.

Polonya üniversiteleri arasında öne çıkan University of Information Technology and Management’a başvuru yapmak için gerekli koşulları aşağıda bulabilirsiniz.

University of Information Technology and Management Başvuru Şartları

University of Information Technology and Management Polonya’da üniversite okumak için ülkemizdeki üniversite sınavlarına girmeniz gerekli değildir. Lisans programları için lise diploma ve transkriptiniz ile, Yüksek Lisans programları için ise üniversite diploma ve transkriptiniz ile ve her ikisi için iyi bir yabancı dil puanı ile başvuru yapabilirsiniz. UITM tarafından kabul gören bazı yabancı dil puan ve sertifikaları şunlardır:

 • FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT sertifikaları
 • 6.0 ve üzeri IELTS puanı
 • Certificate in English Language Skills
 • ESOL, IESOL Intermediate Communicator, Expert ve Mastery puanı
 • Minimum 700 TOEIC puanı

Eğer yabancı dil seviyeniz yeterli değilse, ilk sene İngilizce hazırlık eğitimine başlayabilir ve hazırlık eğitiminizi tamamladıktan sonra birinci sınıftan eğitiminize devam edebilirsiniz.. Herhangi bir Lisans veya Yüksek Lisans programına başvuru yapmak için:

 • Başvurmak istediğiniz programı seçin
 • Okul tarafından yayınlanan başvuru koşullarındaki yeterlilikleri sağladığınızdan emin olun
 • Başvuru formunu eksiksiz doldurun
 • Yeterli görüldüğünüzü belirten mektubu bekleyin
 • Program ücretini ödeyin
 • Kabul mektubunuzu bekleyin

Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra UITM’e ulaşarak oryantasyon programlarına katılım sağlayabilirsiniz. UITM’ye başvuru, ön kabul ve kabul, ödemeler, vize süreci, konaklama, varıştan sonra sim card, banka hesabı, üniversite kaydı, yurda yerleştirme, oturum kartı başvurusu gibi tüm süreçleri öğrencilerimizle beraber yürüterek eğitimlerine başladıktan sonra da her zaman yanınızda olmaktadır.

University of Information Technology and Management Bölümleri

Başvuru ücreti: 150 Euro

Program Adı (İngilizce) Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç
Dil Hazırlık Programları
İngilizce Foundation 2 € 3.000 Ekim
İngilizce Hazırlık 2 € 2.000 Ekim
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Aviation Management (Havacılık Yönetimi) 6 € 3.000 Ekim
General Aviation (Genel Havacılık) 6 € 3.000 Ekim
International Management (Uluslararası Yönetim) 6 € 3.000 Ekim
Network Technologies (Network Teknolojileri) 6 € 3.000 Ekim
Programming (Programlama) 6 € 3.000 Ekim
Computer Graphics (Bilgisayar Grafikleri) 6 € 3.000 Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
International Management (Uluslararası Yönetim) 4 € 3.500 Ekim
Logistics in Transport (Taşımacılıkta Lojistik) 4 € 3.500 Ekim
Computer Graphics (Bilgisayar Grafikleri) 4 € 3.500 Ekim
Software Engineering Technologies (Yazılım Mühendisliği Teknolojileri) 4 € 3.500 Ekim
Network Technologies (Ağ Teknolojileri) 4 € 3.500 Ekim

University of Information Technology and Management Şehir ve Kampüs Bilgisi

University of Information Technology and Management, ulusal ve uluslar arası öğrencilerine konaklama için güvenli ve uygun yer bulmakta yardımcı olmaktadır. Öğrenci talebi üzerine gerçekleşen bu hizmetin sağlanabilmesi için, varış tarihinden birkaç hafta önce öğrencilerin yönetim ofisine bildirmeleri gerekmektedir.

UITM Polonya’da eğitim almak isteyen öğrencilere, kampüse ulaşım sağladıkları ilk gün üniversite tesisleri ve aktivite alanları gezdirilir, ardından vize uzatma süreci ile ilgili işlem yapmak için resmi kurumlar ziyaret edilir ve günlük hayatta öğrencilerin işine yarayacak önemli yerler ziyaret edilir.

Üniversitenin yönetim ofisleri ve idari binaları Rzeszow şehir merkezinde yer alır. Ekonomi, Finansal Araştırma ve Analiz, Biyomedikal Bilişim, Medeniyetler Üzerine Araştırma ve Gelişim Transferi ve Girişimcilik enstitüleri bu yerleşke içerisinde yer alır. Yönetim departmanından ayrı olarak kampüs, devasa konferans salonları, modern amfi ve derslikler ve özellikle son teknoloji CISCO, SUN, SYLVAN ve APTC bilişim laboratuvarları ile öne çıkmaktadır.

Kampüsün en yeni tesisi, Uluslararası Eğitim Merkezi’dir ve okulun kozmopolit yapısını desteklemek, uluslar arası etkileşimleri ve girişimleri tanıtmak amacı ile kurulmuştur. Oldukça geniş bir bina olan merkez, Software Mühendislik Laboratuvarı, Sanal Gerçeklik ve Görüntü İşleme Laboratuvarı, CISCO Sistemleri Laboratuvarı, Microsoft Laboratuvarı gibi son teknoloji cihazlar ile donatılmış on yedi laboratuvara sahiptir. Ayrıca merkez, engelli öğrenci ve personel için tamamen elverişli olup, tüm laboratuvar ve tesisler görme engelliler için uygun alfabenin kullanıldığı kitap ve monitörlerle donatılmıştır.

Bir diğer kampüs olan Turizm ve Rekreasyon Merkezi, Kielnarowa’da yer almaktadır ve ülkenin en büyük kampüs ve tesislerinden biridir. İçerisinde arenalar, sahalar, binicilik alanları, modern toplantı salonları, spor salonu, otel, öğrenci yurdu, sauna ve laboratuvarlar gibi onlarca modern tesis barındıran merkez, Polonya’da ve özellikle Rzeszow şehrinde üniversite okumak isteyen öğrenciler için ilk tercihler arasındadır.

University of Information Technology and Management İngilizce Hazırlık Eğitimi

University of Information Technology and Management, herhangi bir İngilizce skoru olmayan ve İngilizce dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için kapsamlı bir hazırlık eğitimi sunmaktadır. Eğitim yabancı uyruklu kişilere dil öğretme alanında uzman ve deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından interaktif metotlar ile verilmektedir. A1’den B2’ye kadar tüm temel İngilizce konularını önce kelime ve ardından gramer bilgisi olarak veren kurs sırasında öğrenciler farklı türlerde metin yazma pratiği de yapmaktadır.

Hazırlık eğitimi; Pratik İngilizce ile eğlenceli workshopları, interaktif öğrenme platformu olan e-learning’i, modern IT laboratuvarları ile multimedya sınıflarını, Polonya ve Britanya’dan uzman eğitmenleri ve uluslararası öğrencilerin deneyimini bir araya getirmektedir.

UITM İngilizce hazırlık eğitimi sonrası öğrenciler, İngilizce görüş ve düşüncelerini özgürce ifade etmek, akıcı bir şekilde sadece günlük meseleler hakkında değil, aynı zamanda teknik konularla ilgili de konuşmak, mektup, e-posta, not, makale ve rapor yazmak, konuşulan İngilizceyi anlamak, popüler bilim ve iş ile ilgili yazılı metinleri kavramak gibi becerilere sahip olurlar. Gerek yabancı dil, gerekse eğitim olanaklarının gelişmişliği Polonya’da üniversite okumak isteyen uluslararası öğrencilerin UITM’yi rahatlıkla tercih edebilirler.

Üniversite Eğitimi Alırken Rzeszow şehrinde Çalışmak

University of Technology and Management’da eğitim alan öğrencilerin bir kısmı aynı zamanda çalışarak hem mezuniyet öncesi tecrübe elde ederler hem de eğitim maliyetlerine katkı yaparak yaşam masraflarını kısarlar. Ayrıca üniversite şehirdeki iş merkezleriyle sürekli irtibatta olduğu için bir çok öğrencisine iş olanağı yaratmakta, iş dünyası ile ortak projeler üreterek öğrencilerin eğitim alırken çalışmalarını desteklemektedir. Rzeszow şehri özellikle bilgi teknolojileri ve havacılık ile ilgili Lufthansa’da dahil bir çok firmanın yerleşkesinin bulunduğu bir şehir olduğu için mezuniyet sonrası çalışma olanakları da uluslararası öğrenciler açısından fazlasıyla olasıdır.

WhatsApp chat