University of Greenwich

Eğitim Kurumu Hakkında
  

 UNIVERSITY OF GREENWICH HAKKINDA

University of Greenwich, daha önce Woolwich Politeknik ve Thames Politeknik 1890 yılında kurulmuştur.Üniversite statüsüne 1992 yılında yeniden adlandırılarak geçmiştir.

Mühendislik ve Fen Bilimleri, Eğitim ve Sağlık, Mimarlık, Bilgisayar ve Beşeri Bilimler ve İşletme Okulu olmak üzere çoğunluğu lisans öğrenimi olan 21.000 öğrenciye hizmet vermektedir.Thames Nehri kıyısında yer alan üniversitenin ana kampüsü, Londra’nın güneydoğusundaki Greenwich’teki UNESCO Dünya Mirası listesindeki Eski Kraliyet Donanma Koleji’nde bulunuyor. 17. yüzyılın sonlarında ünlü mimar Sir Christopher Wren tarafından tasarlanan üç barok binaya sahiptir.

Kampüs genellikle İngiltere’de en yeşillerden biri olarak gösterilmektedir.Greenwich’teki ana kampüsün hemen dışında, Öğrenci Birliği’nin yer aldığı Cooper Binası, modern bir bar, havuz odası, dükkan ve yemek mekanları ile tamamlanmıştır.Üniversitenin diğer iki kampüsü var. Avery Hill kampüsü, Londra’nın güneydoğusundaki Eltham’da, 86 dönümlük arazide yer almaktadır ve bilgisayar kümeleri, laboratuarlar, konferans salonları ve kütüphanelerin yanı sıra publar, kulüpler ve restoranlar ile çevrili olmak üzere iki siteden oluşmaktadır.

Üniversitenin Medway kampüsü, Londra’nın merkezindeki şehir kıyısına 30 mil uzaklıkta, Edwardian redbrick ve Mühendislik ve Fen Fakültesini barındıran sarmaşık kaplı binalar ile Eğitim ve Sağlık Fakültesinin programlarını tanımlamaktadır.Üniversitenin büyük bir uluslararası topluluğu var ve öğrenciler dünya çapında yaklaşık 180 ülkeden geliyor. Öğrenciler ayrıca, yurt dışında ya da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli üniversitelerde öğrenim görme fırsatına sahip olurlar.University of Greenwich mezunları arasında Olimpiyat atletleri, Akademi Ödülü sahipleri ve Star Wars’da Finn’i oynayan İngiliz aktör John Boyega: The Force Awakens yer alıyor.

 EĞİTİM VE YURT ÜCRETLERİ

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

 KABUL ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Sertifika ve Mesleki Diploma Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.0

TOEFL: 550 (Paper Based Test) / 80 (İnternet Based Test)

Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)

Yüksek Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

 EK BİLGİLER

-Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

-Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

-İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

-Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

 SUNULAN LİSANS ÜSTÜ PROGRAMLAR

 SUNULAN LİSANS PROGRAMLARI

WhatsApp chat