University of Brighton

Eğitim Kurumu Hakkında
  

 UNIVERSITY OF BRIGHTON HAKKINDA

University of Brighton; Brighton’da 19. Yüzyıl’ın ortalarına, Eastbourne’de ise 20. Yüzyıl’ın ortalarından kurulmuştur. İlk olarak 1859 yılında kurulan University of Brighton, 1992 yılında bir üniversite olmuştur. University of Brighton en modern üçüncü üniversite seçilmiştir. Aynı zamanda Birleşik Krallık’taki en dost canlısı üçüncü üniversitedir.

Brighton ve Eastbourne’de kampüsleri olan üniversite Londra ve Gatwick’e ortalama olarak 1 saatlık mesafedir. 21.000 üzerinde öğrencisi vardır. Okul, bünyesinde 100 farklı ülkeden gelen öğrencileri barındırır. Okul Brighton mezunlarının %94’ünün bir işe yerleştirilmektedir. Öğrenciler için kariyer ve iş yerleştirme konusunda danışman ve ücretsiz dil desteği de mevcuttur. People & Planet’in düzenlediği Green League 2009’da 131 üniversite arasından 37. gelmiştir. Üniversite, 5 National Teaching Fellowships ödülü kazanmıştır.

Öğrenciler için Kütüphanelerde ve bilgisayar odalarında bulunan 1400’den fazla bilgisayar bulunmaktadır. Okul her öğrenci için özelleştirilmiş bir portal sağlar. Son teknolojiye sahip eğitim tesisleri, uçuş simülatörü, klinik laboratuvarları, özel mutfak sanatları atölyesi, sanat atölyeleri,spor tesisleri, büyük futbol sahaları ve çok daha fazlasını içermektedir.

 EĞİTİM VE YURT ÜCRETLERİ

Okulun senelik fiyatı bölümlere göre 11,580 ile 12,240 GBP arasındadır.

 KABUL ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Lisans Programı Kabul koşulları:

IELTS: 6.0

Kayıt Formu

Niyet Mektubu

IELTS Sertifikası

Lise Diploması/Transkript (İngilizce)

Antetli kağıda yazılan bir akademik referans

Yüksek Lisans Kabul Koşulları

IELTS: 6.0 – 7.0 notları bölümlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kayıt Formu

Niyet Mektubu

IELTS Sertifikası

Üniversite Diploması/Transkript (İngilizce) ve minimum 2.4 ortalama

Antetli kağıda yazılan 2 referans ve bunlardan birisi akademik referans olmalıdır

 EK BİLGİLER

 SUNULAN LİSANS ÜSTÜ PROGRAMLAR

 SUNULAN LİSANS PROGRAMLARI

WhatsApp chat