SWPS – Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Polonya’nın En Büyük Özel Üniversitelerinden Biri!

Özel Yüksek Öğretim Kurumları içinde “Üniversite” unvanına sahip tek kurum!

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS) 1996 yılında, Varşova’da kurulmuştur. Polonya’nın beş farklı şehrinde (Varşova, Wroclaw, Sopot, Poznan ve Katowice) sekiz fakültesi ve 20 farklı programı ile yaklaşık 13.500 öğrenciye lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren SWPS, bu özeliği ile Polonya’nın en büyük özel üniversiteleri arasındadır.

SWPS Üniversitesi Eğitimde Yüksek Standartlar ve Geniş Bir Yelpaze Sunuyor

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde 20 farklı bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite özellikle psikoloji ve İngiliz filolojisi alanındaki bölümlerde başarılıdır. Buna ek olarak üniversitede İngilizce olarak Uluslararası işletme eğitimi de alabilirsiniz. SWPS üniversitesi öğrencilerine oldukça iyi donanıma sahip kampüslerinde modern bir eğitim olanağı sunuyor. Polonya’da yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olarak da SWPS üniversitesi öğrencilerine uluslararası bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Uluslararası İşbirliği!

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS) öğrencilerine Erasmus Plus, Atlantis ve Santander Universidades gibi birçok değişim programı sunarak öğrencilerin eğitimlerinin bir kısmını başka bir Avrupa birliği ya da deniz aşırı ülkede almalarını sağlayıp tecrübe kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Yine New York the College of Saint Rose gibi eğitim kurumlarıyla yapılan anlaşmalar sayesinde öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri’nde de değişim programlarına katılabiliyorlar.

Araştırma Alanında Seçkinlik

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, kurulduğu yıldan bu zamana kadar araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Araştırma merkezi ve laboratuvarında her yıl 300’ün üzerinde araştırma projesi yürütmektedir. SWPS üniversitesi, Ulusal bilim merkezi tarafından verilmiş en büyük 5. araştırma kurumu ödülünün sahibidir.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitenin Bölümleri ve Ücretler

(Rakamlar bilgilendirme amaçlı olup, bunlar ELT hizmet satış ücreti değildir.)

Başvuru Ücreti: € 20

Program Adı Ücret (Yıl/Euro)
İngilizce Hazırlık – 2 Sömestr € 3.000
İngilizce Hazırlık – 1 Sömestr € 1.500
İngilizce Hazırlık + Temel Seviye Lehçe (600 ders İngilizce + 120 ders Lehçe) – 2 Sömestır € 3.300
Lehçe Hazırlık (600 ders) – 2 Sömestır (Warsaw 2200 EUR, Poznań 1850 EUR, Wrocław 1850 EUR, Katowice 1650 EUR, Sopot 1650 EUR) € 2.200
İngilizce Yaz Kursu – 1 Ay (180 Saat ) 19.08.2019 – 27.09.2019 € 800
İngilizce Lisans Programları
Psikoloji (Lisans 3 yıl) € 4.400
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)-English in Business and Media, Translation Studies, English Teaching Studies and Intercultural Communication and Travel. € 2.500
Uluslararası İşletme (Lisans 3 yıl) € 3.900
İngilizce – Çince Dil Çalışmaları € 2.700
İngilizce – Almanca Dil Çalışmaları € 2.700
İngilizce – İspanyolca Dil Çalışmaları € 2.700
İngilizce Master Programları
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies) € 2.900
Psikoloji € 4.900
Klinik Psikoloji € 4.900
Uygulamalı Sosyal Psikoloji € 4.900
Uluslararası İşletme (2 yıl) € 3.950
Sosyoloji € 3.950
Medya ve İletişim Yönetimi Çift Diploma (Makromedia Üniversitesi Almanya) 1. yıl € 6.000 – 2. yıl € 12.000
Medya ve Toplum Çift Diploma (Makromedia Üniversitesi Almanya) 1. yıl € 6.000 – 2. yıl € 12.000
Ekonomi Psikolojisi Çift Diploma (Tillburg Üniversitesi Hollanda) 1. yıl € 5.000 – 2. yıl € 14.600

SWPS Üniversitesinde İngilizce Hazırlık

SWPS Üniversitesi, Varşova’daki kampüsünde, kendi bünyesinde sunmuş olduğu İngilizce hazırlık programlarıyla lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlamak isteyen fakat gerekli dil yeterliliğini karşılayamayan öğrencileri akademik İngilizcelerini geliştirecek şekilde yükseköğrenim eğitimlerine hazırlamaktadır. Üniversitenin sunmuş olduğu İngilizcesi hiç olmayan öğrenciler için 1 yıllık, belirli bir seviyede İngilizcesi olan öğrenciler için de 1 dönemlik İngilizce hazırlık programları vardır.

Varşova’da İngiliz Dil Çalışmaları Okumak

Varşova’da bulunan SWPS Üniversitesi uluslararası öğrencilere İngiliz Dil Çalışmaları bölümünü hem lisans hem de yüksek lisans programları olarak sunmaktadır. Varşova’daki özel üniversiteler arasında bu bölümün eğitimini veren tek kuruluş olmakla beraber oldukça kaliteli olan akademik eğitmen kadrosuyla öğrencileri eğitimlerinin sonunda İngiliz diline oldukça hâkim ve başarılı bir şekilde mezun etmektedir. İngiliz Dil Çalışmaları okumak isteyen öğrenciler SWPS üniversitesinde dilerlerse kendilerine ikinci bir yabancı dil olarak Almanca, Çince, Japonca ve İspanyolca gibi dillerden birini de seçebilmektedirler.

Psikoloji Bölümünde Polonya’nın En İyisi

SWPS Üniversitesi, Psikoloji alanında vermiş olduğu lisans eğitimiyle oldukça iddialı bir üniversitedir. Psikoloji bölümünde öğrencilere psikolojinin temelleri tanıtılır. Beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri gibi alanların temel ilkelerini öğretir. Öğrenciler gerekli dil şartlarını taşıyorlarsa direkt olarak 3 yıl süren psikoloji lisans programına katılabilmektedirler. Uygun şartları taşımayan öğrenciler ise 1 yıl İngilizce hazırlık alacak şekilde 4 yıllık programa katılabilirler.

SWPS Üniversitesi, ayrıca Varşova’da Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için de farklı programlar sunmaktadır. Öğrenciler için sunulan programlar Klinik Psikoloji, Uygulamalı Sosyal Psikoloji ve Psikoloji bölümleridir. Bu bölümler arasından özellikle klinik psikoloji bölümü Varşova’da en çok tercih edilen bölümlerden bir tanesidir. Klinik psikoloji okuyan öğrenciler ayrıca SWPS üniversitesinin anlaşmalı olduğu özel kurumlarda staj imkânı da bulabilmektedirler.

Konaklama Seçenekleri

Varşova Sosyal Bilimleri Üniversitesi’nin kendisine ait bir üniversite yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler üniversitenin anlaşmalı olduğu özel yurtlara başvuru yapabilmektedirler. Bu yurtlarda sadece SWPS üniversitesi öğrencileri değil, farklı üniversitelerin öğrencileri de konaklamaktadır. Yurtlarda genel olarak 2,3 kişilik odalarda konaklama sağlanmaktadır. Yurt ücretleri ortalama olarak aylık 140-150 Euro civardır.
Yurt konaklaması yapmak istemeyen öğrenciler paylaşımlı öğrenci evlerinde de konaklama sağlayabilirler. Paylaşımlı öğrenci evlerinin aylık ücretleri ise 220-290 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

 

Üniversiteden Görüntüler

SWPS Varşova
SWPS Polonya
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi SWPS
Varşova Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi
Sosyal Bilimler ve Psikoloji
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi
Varşova Psikoloji Üniversitesi
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS
Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi SWPS
WhatsApp chat