POZNAN SCHOOL OF FORM

Eğitim Kurumu Hakkında
  

SCHOOL OF FORM (Dizayn ve Tasarım Okulu)

School of Form, Polonya’nın Poznan şehrinde, SWPS’ye bağlı bir dizayn ve tasarım okuludur ve üniversitenin Poznan kampüsünde bulunur. Poznan şehri, ülkenin batısında yer alan, nüfusu 600.000’in üzerinde olan, Polonya’nın ana ticaret merkezlerinden birisidir. On binlerce öğrencinin bulunduğu şehir, uzun bir süredir uluslararası öğrencilere kapılarını açmaktadır.

School of Form, öğrenim gördükleri ilk yıldan itibaren öğrencilerine önemli projelerde bulunma şansı tanır, ve ikinci yıllarında partner oldukları şirketlerde staj yapma ve eğitim alma gibi ayrıcalıklar sunar. Bu şekilde öğrenciler gerçek bir tasarım ekibinde nasıl çalışacaklarını öğrenirler ve böylece kendi yeteneklerini ve potansiyellerini keşfetme şansını yakalarlar. Üniversitenin iş ortakları arasında Skoda, İkea gibi firmaların yanı sıra Dünya çapında faaliyet gösteren bir çok endüstri ve dizayn firmaları yer almaktadır.

PORTFOLİO

School Of Form başvuru aşamasında öğrenciden bir portfolyo hazırlamasını ister. Kendi yarattığınız bir koleksiyonun sınav sırasında kabul edilme olasılığını arttıran bir avantaj olacağını unutmamalısınız.

Portfolyonuza sanat projelerinizi, kendi becerilerinizle ortaya çıkardığınız eserleri ve çizimlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca size referans verebilecek tasarımcılardan alacağınız referanslar, daha önce katıldığınız projeler veya yazılarınızın bulunduğu yayınlar portfolyonuzun daha etkili bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacaktır.

GİRİŞ SINAVI

Belirlenen bir tarihte okul kabul komitesi öğrenciyi skype üzerinden bir sınava alır. Bu mülakatta öğrencinin kreatif yetenekleri değerlendirilirken bir yandan da öğrencinin geleceğini bir tasarımcı olarak nasıl gördüğü, tasarımcının toplumdaki rolünü nasıl anladığı, vizyonunu ve hedeflerini anlatması gerekir.

HAZIRLIK SINIFI

Hazırlık Bölümü, öğrencinin dil becerilerini geliştirdiği yoğun ingilizce dersleri ve aynı zamanda görsel iletişim tasarımı ve ürün tasarımı derslerinin verildiği bir yıllık bir programdır. Tasarımın genel kavramlarının öğrenciye hazırlık döneminde aktarılması hazırlık döneminin öğrenci açısından çok verimli bir süreç olmasını sağlar. Farklı çizim ve tasarım teknikleri basic seviyede öğrenciye verilerek öğrenci birinci sınıfa hazırlanır.

Birinci Dönem: Haftada 16 saat İngilizce, 4 saat tasarım
İkinci Dönem: Haftada 12 saat İngilizce, 4 saat çizim,4 saat kültürel kavramlar
Hazırlık (sadece İngilizce) : 2.600 Euro
Full Hazırlık: 3.000 Euro

BÖLÜMLER

School Of Formun bünyesinde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Ürün Tasarımı Bölümü olmak üzere iki bölüm bulunur;

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü: Dizayn tasarımı, Ürün sistemleri, 3D modelling, Kullanıcı tecrübeleri vb. dersler bulunur. 1 akademik yıl ücreti: 5.800 Euro’dur. Eğitim süresi 7 sömestr yani 3,5 yıl sürer.

Ürün Tasarımı Bölümü: Her proje araştırma ile başlar, dersler seramik, kumaş ve ahşap ile uygulamalı işlenir. Partner firmalarla ortak tasarım dersleri yapılarak uygulamalı saha eğitimi alınır. 1 akademik yıl ücreti: 5.800 Euro’dur. Eğitim süresi 7 sömestr yani 3,5 yıl sürer.

School of Form İngilizce Lisans Bölümleri

Program Süre Ücret
İngilizce Hazırlık 2 Sömestr € 3.000
Görsel İletişim Tasarımı 3,5 yıl € 5.800
Endüstriyel Ürün Tasarımı 3,5 yıl € 5.800

 

Poznan Dizayn Okulundan Görüntüler

SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
SCHOOL OF FORM
WhatsApp chat