Plymouth Marjon University

Eğitim Kurumu Hakkında
  

 PLYMOUTH MARJON UNIVERSITY HAKKINDA

*Plymouth Marjon Üniversitesi dünya standartlarında tesisleriyle, dünyanın muhteşem bir yerinde, yeşil ve geniş bir kampüste bulunmaktadır. Burada öğrenciler, kişisel gelişim eğitmenlerinden öğrenci birliğine kadar bir destekçi ağı ile güçlü çalışma ilişkileri kurmaktadırlar ve bu destekleyici topluluk aracılığıyla, mümkün olabildiğince daha fazlasını başarmaktadırlar.

Üniversitenin uzmanlık alanları arasında öğretim, spor, sağlık ve refah, sosyal bilimler, iş ve sahne sanatları yer alıyor. Öğrenciler, canlı müzik stüdyosu, suç mahalli evi, gazetecilik haber odası, spor bilimi laboratuarları ve öğrencilerin halkla yakın işbirliği içinde çalıştığı sağlık bilimleri klinikleri de dahil olmak üzere son teknoloji tesislerde çalışmaktadır.

Üniversite, 2017 Öğretim Mükemmellik Çerçevesinde bir gümüş ödülüne layık görüldü ve öğrencilerimizin birçoğu, kurumda karşılaştıkları sıcak ve samimi atmosferin tadını çıkardılar. Ayrıca, 2017 yılında bir defaya mahsus bir raporda Birleşik Krallık’ta sosyal hareketlilik için en iyi Üniversite seçildi. Marjon’un eğitim mezunları, Güney Batı ve Galler’deki diğer tüm üniversitelerin eğitim mezunlarından daha fazla kazanıyorlar.

Marjon, küçük sınıf boyutları, yüksek düzeyde sınıf iletişimi ve üstün öğrenci desteği ile oldukça etkili bir öğrenme ortamıdır. Yüksek nitelikli akademik öğretim görevlileri ayrıca sağlık, spor ve yaratıcı sanat alanında profesyoneller olarak çalışmaktadır.

Lisansüstü düzeyde, üç fakültedeki çeşitli konu alanlarda programlar sunulmaktadır. Aşağıdakileri içeren geniş kapsamlı tam ve yarı zamanlı programlar bulunmaktadır:

Akıllı bir kampüs, dünyanın her yerinden programlara ve kaynaklara erişmek için 7 gün 24 saat kütüphane erişimi, sınıf içeriği yakalama ve akıllı telefon uygulamaları sunar. Öğrenciler, spor laboratuarları, sağlık bilimleri klinikleri, canlı müzik stüdyoları, radyo ve TV kurgulama takımları, stajyer öğretmenler için tiyatro ve simüle edilmiş sınıflar gibi en yeni tesisleri kullanabilirler.

Dünya standartlarında spor tesisleri arasında 70 istasyonluk bir fitness salonu, 12 salonlu spor salonu, spor salonu, yüzme havuzu, 3G sahası, bir astro ve iki çim sahası, kapalı tırmanma duvarı, tenis kortları, spor terapisi klinikleri, biyomekanik laboratuvarı, fizyoloji laboratuvarları bulunmaktadır.

 EĞİTİM VE YURT ÜCRETLERİ

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

 KABUL ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Sertifika ve Mesleki Diploma Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.0

TOEFL: 550 (Paper Based Test) / 80 (İnternet Based Test)

Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)

Yüksek Lisans Programlar ı İ ngilizce Kabul Ko ş ullar ı :

IELTS: 6.5

TOEFL: 580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

 EK BİLGİLER

-Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

-Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

-İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

-Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

 SUNULAN LİSANS ÜSTÜ PROGRAMLAR

 SUNULAN LİSANS PROGRAMLARI

WhatsApp chat