Lodz Teknik Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Lodz University of Technology (Lodz Teknik Üniversitesi)

Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılından beri Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’da eğitim vermektedir. 20.000 öğrencinin eğitim gördüğü okul, 9 fakültesi, 70 enstitüsü, 33 farklı program ve bölümüyle teknik alanda Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinin başında gelmektedir.

Lodz Teknik Üniversitesi, her zaman yüksek eğitim kalitesi ve akademik başarıyı ön planda tutmakta, modern teknolojinin gerektirdiği her türlü mühendis ve donanımlı personeli yetiştirmektedir. Makine mühendisliğinden işletmeye, Avrupa Birliği Çalışmaları’ndan bilgisayar mühendisliğine kadar birçok bölüm seçeneğinin olduğu okulda, teknik bölümlerin yanında sosyal bilimler bölümleri de mevcuttur. Ayrıca Leh dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için ayrıca biyoteknoloji, tekstil mühendisliği gibi bölümler de okulda mevcuttur.

Üniversitede bulunan uluslar arası mühendislik fakültesiyle öğrencilere İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim verilmektedir. Yaklaşık 1.000 öğrencinin eğitim aldığı bu fakültede, mühendislik ve yönetim alanında uzmanlaşmış, çok iyi derecede yabancı dil bilen genç profesyoneller yetiştirilmektedir. LLP Erasmus, Campus Europae and CEEPUS gibi organizasyonlarla anlaşması olan okul, öğrencilerine çeşitli değişim programları sunmakta, Avrupa’nın çeştli ülkelerinden gelen birçok öğrenci de Lodz Teknik Üniversitesi’nde eğitim görmektedir. Okul, Erasmus Practical Exchange programıyla öğrencilere üniversite eğitiminin yanında pratik olarak da terübe edinebilecekleri programları sunan ilk Polonya üniversitesidir.

Okul kampüsünde çeşitli yurtlar, öğrenci kulüpleri, kantin ve cafelerin dışında, donanımlı bir kütüphane, modern bir bilim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Lodz Teknik Üniversitesi 32 hektar alan üzerine kuruludur. Okul kampüsünde öğrencilerin kendilerini sosyal olarak da geliştirebilecekleri bir çok tesis bulunmaktadır. Ayrıca kampüste yabancı öğrencilere ücretsiz lehçe dersleri veren bir dil okulu da vardır.

Lodz Teknik Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Fiyaları

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/EUR)
Lisans Programları (İngilizce)
Mimarlık 8 4.000
Biyomedikal Mühendisliği 7 4.000
Biyoteknoloji 7 4.000
Bilgisayar Bilimleri 7 4.000
Elektronik ve Telekominikasyon 7 4.000
İşletme ve Üretim Mühendisliği 7 4.000
Makine Mühendisliği 8 4.000
Teknik Fizik 7 4.000
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
Biyoteknoloji 4 4.000
Bilgisayar Bilimleri 4 4.000
Elektronik ve Telekominikasyon 4 4.000
İşletme 4 4.000
İşletme ve Üretim Mühendisliği 4 4.000
Makine Mühendisliği 4 4.000

*** Bu ücretler ELT tarafından talep edilen danışmanlık hizmet ücreti değildir. Belirtilen ücretler bilgilendirme amaçlı olarak sunulmakta olup, üniversitenin web sitesinden alınmıştır. Üniversiteler bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bilgiler de farklılık olması durumunda üniversitenin resmi web sitesindeki güncel ücretler esas alınacaktır.

Üniversiteden görüntüler

Lodz Teknik Üniversitesi polonyada üniversite eğitimi polonyada eğitim
WhatsApp chat