Lazarski Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

1993 yılında kurulan Lazarski Üniversitesi’nin yaklaşık 5000 öğrencisi bulunmaktadır. 300’ten fazla öğretim üyesi kadrosu olan üniversite 29 farklı ülkeden öğrenci kabul etmektedir.Üniversite’de Hukuk,Ekonomi,Yönetim,Finans ve Muhasebe,Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi bölümlerinde eğitim verilmektedir.Lisans eğitimin 3 yıl olduğu üniversite aynı zamanda öğrencilerine çift anadal programıyla iki diploma imkanı da sağlamaktadır.

Dünya ile bütünleşmiş bir eğitim sistemi; iş hayatını küresel boyutta düşünen bir genç nesil Lazarski Üniversitesi’nin hedefleri arasındadır.

“Dziennik Gazeta Prawna” gazetesine göre , Lazarski Hukuk ve Kamu Yönetimi Fakülteleri son 5 yıldır Polonya’daki özel üniversiteler içinde 1 numara olarak , “Rzeczpospolita”‘ya göre ise en iyi 5 Özel Üniversite içerisinde gösterilmiştir.

Lazarski Üniversitesi, tüm programlarını bir AB üniversitesi olma amacıyla yapılandırmıştır. AB üniversitesi olmak için bir çok proje hayata geçirilmiştir.

Lazarski Üniversitesi (9) Bu amaç doğrultusunda üniversite, Amerika ve diğer AB üniversiteleriyle kapsamlı işbirlikleri hayata geçirilmiştir. Uluslararası konferans ve akademik etkinlikler, misafir öğretim görevlileri, öğrenci değişim programları çerçevesinde 50’nin üzerinde akademik kurumla öğrenci ve akademisyen değişimi, yabancı dil eğitim programları bunlardan birkaçıdır.

Lazarski Üniversitesi; Coventry Üniversitesi, Wales Üniversitesi, Washington Georgetown Üniversitesi, Wisconsin Üniversitesi , Kentucky Üniversitesi ve Dünya çapında 75 üniversite ile iş birliği içerisindedir. Bu anlaşmalarla, öğrencilerinin yüksek düzeyde eğitim almaları hedeflenmektedir.

#LazarskiÜniverstesi ayrıca Polonya’da bulunan derecelendirme kuruluşu tarafından Polonya Özel Üniversiteleri arasında ilk üçte yer almaktadır. Varşova ‘nın mokotov ilçesinde yer alan Lazarski Üniversitesi toplamda 42 farklı milletten öğrenciyi bünyesinde barındıran ve çok uluslu bir atmosfer ile iyi bir network sağlamaktadır. Polonya’da Eğitim araştırması yapan öğrenci adaylarının bir diğer dikkat etmesi gereken konulardan biri de elbette Üniversitelerin kariyer merkezlerinin iş bulma konusundaki çaba ve destekleri olacaktır. Bu noktada Lazarski Üniveristesi her öğrencisine pozitif bir kariyer çalışması sunmak ve imzalamış olduğu iş birliği anlaşması ile öğrencilerine partner kurumlarında staj imkanı sağlamayı hedef edinmiştir. Lazarski Üniveristesi’nin başlıca partnerler Sitel, Amazon, Accenture , City Bank gibi büyük kuruluşlardır. Polonya Üniveristeleri araştırmalarına girişecek bütün öğrenci ve ebeveynlerimize Lazarski üniveristesi’ni önerdiğimizi belirtmek isteriz.

#LazarskiÜniversitesi #Polonyadaeğitim #PolonyadaÜniversite #Polonyaeğitim #polonyakultur #polonyakulturilePolnya


Tüm Programlar

Resimler

WhatsApp chat