Lazarski Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Lazarski Üniversitesi (Lazarski University – Uczelnia Łazarskiego)

1993 Yılında kurulan Lazarski Üniversitesi, Varşova’da bulunmakta olup, kurulduğu günden beri yükselen bir başarı grafiği olan bir özel yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle İşletme ve Uluslararası İlişkiler alanında eğitim almak isteyen adaylar için Lazarski Üniversitesi çok iyi bir seçenektir. Dileyen öğrenciler için bu bölümlerin master programları da bulunmaktadır ve bölümlerin eğitim dili İngilizcedir.

Üniversite oldukça modern bir kampüse sahip olup, öğrencilerin verimli bir eğitim alması için gerekli tüm donanımlara fazlasıyla sahiptir. Lazarski Üniversitesi, verdiği eğitimdeki kalite ve başarının ispatı olarak 2004, 2005 ve 2006 yıllarında değişik dallarda birincilikler almıştır.

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Lazarski Üniversitesine başvuru yapan adaylar, lise dersleri ve akademik yetkinlik ve becerileri saptandıktan sonra, yabancı dil seviye tespit sınavına alınır. Eğitim dili tercihinize göre üniversite eğitimini İngilizce ya da Lehçe olarak almanız mümkün. Dil hazırlık programları öğrencinin seviyesine göre oluşturulan gruplarda uygulanmakta olup, başlangıç düzeyine göre bir ya da iki sömestr sürede tamamlanabiliyor.

Dilerseniz aynı zamanda bir de İngiltere’den Coventry University diplomanız oluyor!

Lazarski Üniversitesi uluslararası ortamda da önemli işbirliği ve anlaşmalarla ön plana çıkmaktadır. Coventry University ile yapılan anlaşma sonucunda Lazarski Üniversitesi mezunları bazı bölümlerde çift diploma almakta; aynı zamanda bir İngiliz üniversitesi olan Coventry University diploması da alarak, İngiltere’de lisans eğitimi almış sayılmaktadır. Dual diploma seçeneği öğrencilerin tercihinde olup, tercih etmemeniz durumunda sadece Lazarski üniversitesi diploması almayı da isteyebilirsiniz. Dual diploma istemeyen adayların üniversite harçlarında belirli bir indirim de uygulanıyor.

Eğitiminizi Lehçe olarak alırsanız, ücretler çok daha ekonomik oluyor!

Üniversitede İngilizce ya da Lehçe eğitim alabilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin arasında önemli farklar var. Lehçe eğitim almayı tercih ederseniz yıllık üniversite harcı maliyetiniz yarıdan fazla azalıyor ki bu çok önemli bir maliyet tasarrufu. Lehçe bölümlerin ücretleri yıllık 1.000 ile 2.000 Euro arasında değişmektedir. Bu haliyle Polonya, yurtdışında eğitim alabileceğiniz en ekonomik seçenek haline geliyor. (Ukrayna ve Rusya seçeneklerinden dahi ekonomik!)

Lehçe hazırlık eğitimi her yıl dönem başında başlıyor ve üniversite yabancı öğrencilere yönelik yoğun bir programla bunu oldukça başarılı biçimde öğretiyor. Yerel dili konuşuyor olmanın birçok avantajını günlük yaşamınızda da göreceksiniz. Ayrıca, üniversitede çok sayıda yabancı öğrenci bulunduğundan, İngilizcenizi de geliştirmek için gerçekten önemli bir fırsat olduğunu da hatırlatmak isteriz. Lehçe eğitim almaktan çekinmenize gerek yok ancak her dili öğrenirken olduğu gibi Lehçenin çantada keklik olmadığını hatırlatmak isteriz, zira emek olmadan dil öğrenilmez.

Bazı Lehçe Bölümler

  • Hukuk (Yıllık 2000 Euro)
  • E-Ticaret ve İnovasyon (Yıllık 1800 Euro)
  • Turizm ve Seyahat Yönetimi (Yıllık 1800 Euro)
  • Uluslararası İlişkiler (Yıllık 1700 Euro)

Yaşam ve Sosyal Giderler

Varşova Avrupa’da üniversite eğitimi almak için oldukça ekonomik bir seçenektir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır. Dileyen öğrenciler yurtlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 500-600 Euro civarında olduğu söylenebilir.

ELT Hem Türkiye’de Hem de Polonya’da Size Destek Veriyor. Bizimle Güvende Olacaksınız…

AB Üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte ELT deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin ELT Polonya temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonu ve Polonya’da ELT temsilcisi tarafından karşılanıp özel araba ile evinize ve okulunuza giderken ELT hep yanınızda olacak.

Lazarski Üniversitesinin İngilizce Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Başvuru ücreti: 200 Euro

Program Adı (İngilizce) Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç
Dil Hazırlık Programları
İngilizce Hazırlık (Ekim – Haziran) 2 € 3.350 Ekim
İngilizce Hazırlık (Şubat – Haziran) 1 € 1.750 Şubat
İngilizce Yaz Kursu – 2 Ay (200 Saat ) 24.07.2019 – 18.09.2019 2 € 480
İngilizce Yaz Kursu – 1 Ay (100 Saat ) 22.08.2019 – 18.09.2019 2 € 330
Lehçe Hazırlık (Ekim – Haziran) 2 € 2.500 Ekim
Lehçe Hazırlık (Şubat – Haziran) 1 € 1.350 Şubat
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Economics (Ekonomi) 6 € 3.200 Ekim
Management (Yönetim – Turizm ve Otel Yöneticiliği / Lojistik) 6 € 3.400 Ekim
International Relations (Uluslararası İlişkiler – Avrupa Çalışmaları) 6 € 3.200 Ekim
Double Degree (Çift Diploma Program – Lazarski + Coventry Üniversitesi): Business Economics (İşletme Ekonomisi) 6 € 4.000 Ekim
Double Degree (Çift Diploma Program): International Relations and European Studies (Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları) 6 € 4.000 Ekim
Aviation Law and Professional Pilot Licence (Havacılık Hukuku ve Profesyonel Pilot Lisansı) 6 € 24.000 Ekim
Law in Business Management (İşletme Yönetimi Hukuku) 6 € 3.200 Ekim
Law in International Relations (Uluslararası İlişkiler Hukuku) 6 € 3.200 Ekim
Finance and Accounting (Finans ve Muhasebe) 6 € 3.200 Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Economics (Ekonomi) 4 € 3.200 Ekim
International Relations (Uluslararası İlişkiler) 4 € 3.200 Ekim
Double Degree (Çift Diploma Program – Lazarski + Coventry Üniversitesi): International Business Economics (Uluslararası İşletme Ekonomisi) 4 € 4.000 Ekim
Double Degree (Çift Diploma Program): International Relations (Uluslararası İlişkiler) 4 € 4.000 Ekim

 

WhatsApp chat