Krakow Teknik Üniversitesi

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Krakov Teknik ya da Krakov Teknoloji Üniversitesi olarak bilinen Üniversitenin tarihçesi 16. yüzyıla dayanmaktadır. Ancak Teknoloji enstitüsünün 1834 yılında kurulduğunu görüyoruz. Polonya’nın tarihi ve Politik süreci boyunca Mühendislik, Sanat ve Poligrafi alanında eğitimler sunmuştur. Özgürlük yolundaki admlarla beraber 1918 de ciddi anlamda restorasyona giden üniversite, İnşaat mühendisliği alanında ön plana çıkmıştır.

İkinci dünya savaşı boyunca Nazi’ler tarafından işgal edilen bölge de akademisyenleri ve akademiyi yok ettiğini görüyoruz. Modern Krakov Teknoloji Ünversitesi’nin 1945 de başlatılan çalışmalar ve 1947 de faliyete sunulan programlar ile eğitim sürecine girdiğini söyleyebiliriz. 70 yıllık modern tarihinden bu yana Krakov Teknoloji Üniversitesi hep güncel akademik ihtiyaçları dikkate alarak,piyasanın ihtiyaçlarına uygun programlar sunduğunu gözlemiyoruz. 7 tane Ana kampüsten oluşan üniversitenin çok ciddi anlamda equipman  ve altyapısı olduğunu biliyoruz.

Ayrıca Radyo istasyonları, öğrenci klüpleri,birleşik araştırma merkezleri ve sahip olduğu korosu öğrencilerine sunduğu sosyal ve akadamik organizayonlarından sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Üniversite tam bir sosyal akademi havasındadır.


Tüm Programlar

 

 

Resimler

WhatsApp chat