French in Normandy

Eğitim Kurumu Hakkında
  

1992 yılından beri Normandiya’da Fransızca öğrenmek isteyenlere hizmet veren French in Normandy dil okulu 3 yıldız sahibi Qualite Akreditasyonuna sahiptir. Fransız Hükümeti tarafından onaylanmış bir Fransızca dil okuludur. Öğrencilerine Normandiya’da güzel ve tarihi bölgede oldukça sosyal ve kültürel içerikli bir program dâhilinde dil eğitimi vermektedir. Okulun bünyesinde eğitim veren öğretmenler oldukça profesyoneldir ve öğrencilere maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedirler. Okulun her yerinde ücretsiz internet kullanımı imkânı bulunmaktadır. Öğrencilerin kullanımına açık 10 bilgisayar kapasiteli bir bilgisayar laboratuvarı da okulda yer alır. Okul ulaşımı kolay bir caddede yer almaktadır. St. Sever’in hareketli bölgelerine yürüme mesafesindedir. Şehrin her yerine ulaşımı kolay bir noktadadır. Metro ve otobüs durakları birkaç dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. 12 sınıf bulunmaktadır. Her sınıfta en fazla 12 öğrenci ders alır.
Kurslara katılacak öğrenciler ailelerin yanında, yurtlarda veya özel apartman dairelerinde kalabilirler. Okulun anlaşmalı olduğu 3 otel bulunmaktadır. Rouen Hotel, Dieppe Hotel ve Hotel de l’Europe. Öğrenci yurdu ise okula 9 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yurt dâhilinde öğrencilerin kullanımı için çamaşır ve ütü odası, yemek salonları bulunmaktadır. Öğrencilerin yurda giriş çıkış saatleri sisteme kayıt edilmektedir.
Genel Fransızca Kursları
Genel Fransızca kursları, her seviyeden öğrenciye sunulan yıl boyunca her pazartesi yeni sınıfların açıldığı kurslardır. Esnek ders seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 10, 15 veya 25 saatlik ders seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Her sınıfta maksimum 12 öğrenci olacaktır. Kursun ilk gününde öğrenciler bir seviye değerlendirmesinden geçerler ve ihtiyaçlarına yönelik bir program hazırlanır. İlk günün öğleden sonrasında ise öğrencileri Rouen kentine alıştırmak için alıştırma turu yapılmaktadır. Genel Fransızca kursunda, yarı yoğun, Demi Yoğun, yoğun, Combi 15+5 ve Combi 50/50 sınıfları bulunmaktadır. Genel Fransızca kursuna katılmanız için 16 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
Gençler İçin Fransızca
12-15 yaş grubuna dâhil olan gençler için sunulan derslerdir. Seçkin bir sınıf içerisinde ders alan öğrenciler 16 yaşına geldiklerinde genel Fransızca kurslarına geçiş yapabilmektedirler. Öğrencilere geziler ve etkinlikler sayesinde öğrenme hizmeti sunan sınıflar haftada 15 saat ders işlemektedir. Haziran ile Ağustos ayları süresince devam etmektedir.
İş Fransızcası
Mesleki Fransızca eğitimleri birebir veya mini gruplarda eğitim verilmektedir. Kişilerin bireysel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak eğitim programı hazırlanır. 4 farklı eğitim sınıfı bulunur. Combi 50/50 sınıfında öğrencilere haftada 30 saat ders verilir. Combi 15+5 sınıfında haftada 20 saat ders verilir. Birebir sınıflarda 15 veya 30 saat ders seçeneği bulunmaktadır. Aynı zamanda dileyen firmalar için özel sınıf açılabilmektedir. İş Fransızcası sınıflarında maksimum 4 öğrenci bulunur.Fransa’da İleri Araştırmalar
Lisans ve Lisansüstü programlara French in Normandy ile katılma şansı bulunmaktadır. Rouen Business School ve Rouen Mühendislik Okulu’nda yer alan programlardan birini seçerek eğitiminize devam edebilirsiniz.
Rouen Business Scholl’da verilen lisans programları;
– Uluslararası İşletme
– İnsan Kaynakları Yönetimi
– Lojistik ve Muhasebe
– Uluslararası Yüksek Lisans Programları
– Uzmanlaşmış Yüksek Lisans Programları
– MBA programları
Rouen Mühendislik Okulu’nda verilen Eğitim Programları;
-MSC Gömülü Sistemler
-MSC Bilgi Sistemleri
A Seviye Fransız Revizyon Sınıfları
Öğrencilere Fransızca iletişim kurmayı en iyi şekilde öğretilmesini hedefler. Fransa ve Fransız kültürüne dair her şey bu programda öğrencilere tanıtılmaktadır. Fransızca her türlü metinin etkin bir biçimde okunması ve öğrenilmesi hedeflenir. Fransızcanın etkin bir biçimde konuşulması öncelikli hedeftir. Her sınıfta en çok 12 kişi bulunur. Haftada 15 saat ders yapılmaktadır.

WhatsApp chat