Fleming College

Eğitim Kurumu Hakkında
  

 FLEMING COLLEGE HAKKINDA

Kanada’nın ikinci en büyük şehri olan Ontario’nun başkenti Toronto’dur. Ontario 12.500.000 nüfusa sahiptir. Ontario’nun merkezinde bulunan Fleming College’ın Peterborough, Lindsay, Haliburton ve Cobourg’da 4 farklı kampüste eğitim vermektedir. Co-op Programs, Advanced Standing Programs, Post Graduate Programs,Programs for Workplace (E) Graduates ve Second Career Training programını sunmaktadır.

Peterborough’da bulunan Fleming College-Sutherland Kampüsü, Peterborough Şehrinin batı kısmındaki Kawarthas’ın merkezinde yer almaktadır. 200 dönümlük bir alanda yer alan kampüs, ortalama 4.380 tam zamanlı öğrenci ile Fleming College’ın en büyük kampüsüdür.

Frost Campus, Lindsay şehir merkezine yakın bir mesafede 150 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Toronto’ya 1 saat, Ottowa’ya 4 saatlik mesafede yer almaktadır. Kampüs, Kanada’nın önde gelen çevre eğitim kurumlarından biri olan ve bu hızlı büyüyen sektörde 20’den fazla özel program sunan Fleming College, Çevre ve Doğal Kaynak Bilimleri Okulu’na ev sahipliği yapmaktadır.

Haliburton kasabasında yer alan Fleming College- Haliburton School of Arts+ Design kampüsü, Toronto’ya 2,5 saat uzaklıkta mesafade bulunmaktadır. Kanada’da eşsiz sanat programları sunmakta olan okul, yenilikçi,yeşil mimari ve konstrüksiyon sergilenirlen sıra dışı sanat programcılığı yapmak üzere tasarlanan kampüstür.

1971 yılında açılmış olan Cobourg Kampüs, Akademik Yükseltme, Kişisel Destek Çalışanı programı, Kanada’ya yeni başlayanlar için Dil Öğretim (LINC) ve sayısız Sürekli Eğitim kurslarını sunmaktadır.

Fleming College programları hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

 EĞİTİM VE YURT ÜCRETLERİ

Ortalama $8.000 -9.000

 KABUL ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Lisansüstü Sertifika programlarına başvuru için minimum 15 senelik akademik geçmiş gerektirmektedir. Bölümler için kabul koşulları değişebilmektedir.

Transcript / Diploma

Niyet Mektubu

TOEFL(IBT) : 79

TOEFL(CBT) :213

TEOFL(PBT) : 550

IELTS : 6.0

Başvuru Ücreti : $95

 EK BİLGİLER

 SUNULAN LİSANS ÜSTÜ PROGRAMLAR

 SUNULAN LİSANS PROGRAMLARI

Bölümler için bizimle iletişime geçiniz.
WhatsApp chat