Dublin Business School

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Dublin Business School (DBS)

Dublin Business School (DBS), İrlanda’daki en büyük iki özel üniversiteden biridir. 9 binin üzerinde öğrencisi ile DBS; işletme, hukuk, muhasebe, etkinlik yönetimi, IT, sanat, medya çalışmaları ve psikoloji gibi alanlarda eğitim veren tam ve yarı zamanlı lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Üniversitenin lisans ve ön lisans dereceleri, QQI (Quality and Qualifications Ireland) tarafından tanınmaktadır. Washington Post şirketler grubunun bir parçası olan Kaplan’ın sahibi olduğu bir üniversite olması, okulu öğrenciler açısından tercih edilir kılmaktadır.

DBS Konumu

Stephens Green, Luas ve tüm ana otobüs güzergahlarına sadece iki dakikalık yürüme mesafesindeki DBS, Dublin şehrinin kalbinde yer almaktadır. Üniversitenin yerleşkeleri Aungier, George ve Balfe Sokaklarının ana şehir merkezlerinde olup, birbirine birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir ve öğrencilere canlı, modern bir başkentin kalbine erişim sağlar.

Dublin Business School’da Uluslararası Piyasaya Hazırlanırsınız

Dublin Business School (DBS), kariyer odaklı işletme ve hukuk eğitimi sunmanın yanı sıra; sanat, medya, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve psikoloji alanlarında çağdaş programlarda da uzmanlaşmıştır. Hayatınızın geri kalanına temeller attığınız bir dönem olduğu için Dublin Business School, geleceğiniz için doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. DBS, size kariyerinizde mümkün olan en iyi başlangıcı verecektir.

Dublin Business School (DBS) Kampüsleri

Dublin Business School, Dublin çevresinde altı kampüse sahiptir. Ana kampüsü, Aungier Caddesi’nde yer almaktadır ve diğer kampüsleri Balfe Caddesi, Dame Caddesi ve Güney Büyük George Caddesi’ndedir.

Neden Dublin Business School (DBS)?

 • İrlanda’nın lider özel okullarından olması
 • Dünya standartlarında eğitim
 • Eğitiminin uluslararası tanınması
 • Kariyer ve kişisel gelişim odaklı eğitim
 • Şehir merkezine yakınlık
 • Sertifika, lisans ve lisansüstü programları, öğrencilerin kariyer seçimlerinde esneklik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır
 • Dublin Business School, İrlanda’nın başkenti Dublin’in kalbinde, yaşamak, çalışmak ve ders çalışmak için mükemmel bir yer
 • Geçtiğimiz 40 yıl boyunca, eğitiminin kalitesini ve deneyimini iyileştirmesi

Diğer birçok ülkede olduğu gibi, İrlanda da AB üyesi olmayan birçok ülkeden gelen adayların, İrlanda’da okumaları için vize almaları gerekiyor. AB üyesi olmayan ülkelerden herhangi birinin vatandaşıysanız, İrlanda’da okumak için vize almanız gerekir.

Dublin Business School’da Başvurabileceğiniz Eğitim Programları

İrlanda’da üniversite okumak isteyen adaylara Dublin Business School’da kısa süreli ya da akademik bir çok farklı program sunulmaktadır. İleri seviyede eğitim programlarıyla öğrencilerini eğitim alırken iş piyasasına hazırlayan okulda aşağıdaki programlardan size en uygun olana başvurabilirsiniz.

 • Tam Zamanlı Eğitim / Sertifika
 • Lisans Programları
 • Lisansüstü Programlar
 • Post-graduate Programlar
 • Online Kurslar

Dublin Business School Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Bölümler (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Hazırlık Sınıfları
Pre-Undergraduate Program 1 € 1.990
Pre-Master Program 1 € 1.990
Lisans Bölümleri
Ses Mühendisliği ve Müzik Üretimi 4 € 9.850
Psikoloji 6 € 9.850
Sosyal Bilim 6 € 9.850
Sosyal Çalışmalar 6 € 9.850
Bilgi İşlem 8 € 9.850
Bilgi İşlem – Data Analizi ve Büyük Data 8 € 9.850
Bilgi İşlem – Yazılım Geliştirme 8 € 9.850
İşletme 6 € 9.850
Muhasebe ve Finans 6 € 9.850
Pazarlama (Dijital Medya) 6 € 9.850
Pazarlama 6 € 9.850
İşletme Çalışmaları 6 € 9.850
Muhasebe İşletmesi 6 € 9.850
Pazarlama İşletmesi 6 € 9.850
İşletme Bilgi Sistemleri 6 € 9.850
Film Çalışmaları 6 € 9.850
Uygulamalı Sosyal Bakım 6 € 9.850
Master Bölümleri
Dijital Marketing 2 € 12.500
Finans Teknolojileri 2 € 12.500
Data Analizi 2 € 12.500
İşletme Analizi 2 € 12.500
Psikoloji 4 € 9.850
Uygulamalı Psikoloji 2 € 12.000
Pazarlama 2 € 12.000
Pazarlama (Dijital Medya) 2 € 12.000
Uluslararası Muhasebe ve Finans 2 € 12.000
İşletme 2 € 9.850
İşletme Yönetimi 2 € 12.000
Uygulamalı Yönetim 2 € 12.000

Dublin’de Eğitim ve Yaşam

İrlanda’da üniversite eğitimi almak ve yine mezun öğrenciler için İrlanda’da master yapmak akıllara ilk olarak Dublin şehrini getirir. Dublin İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük kentidir. Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri’nin ağzında, Dublin Kontluğu’nun merkezinde yer almaktadır. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. Bu bölgeye bazen Dublin metropolü ya da Dublin kenti de denmektedir. Dublin, İrlanda’nın eğitim merkezidir. Ayrıca, BBC’nin 2003 yılında Avrupa genelinde 112 kent ve kırsal kesimden, 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti, İrlanda ise Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir.

WhatsApp chat