DID Berlin Almanya Dil Okulu

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Kozmopolit yapısıyla dikkat çeken başkent Berlin, aynı zamanda tarihteki Berlin Duvarı vakasıyla da öne çıkan, tarihi ve kültürel bir başkent olma özelliği de taşımaktadır. Duvar kapılarının en önemlisi olan Brandenburg Kapısı’na 15 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan DID Berlin Dil Okulu, aynı zamanda Berlin Parlemento Binası, Soykırım Anıtı gibi pek çok önemli merkeze de oldukça yakın bulunmaktadır.Berlin’in sunduğu tarihi ve kültürel imkanlarla Almanca dil eğitimi eşsiz bir deneyime dönüşmektedir. Okulun bulunduğu merkezi konum da göz önüne alındığında oldukça fazla imkanı öğrencilerine sunan DID Berlin, aynı zamanda öğrencilere verdiği ücretsiz üniversite eğitim danışmanlığıyla da destek vermektedir.

Aynı zamanda şehrin en önemli merkezlerinden biri olan Alexanderplatz’a da iki dakika kadar süren bir yürüme mesafesinde bulunan okul, 2 katlı modern binasıyla ve ferah sınıflarıyla öğrencilerin en rahat şekilde eğitim almasını sağlamaktadır. Ders dışında kalan zamanlarda da öğrencilerine birçok aktivite ve gezi alternatifi sunan DID Berlin, önemli merkezleri de rehberler ve öğretmenler eşliğinde öğrencilerine tanıtmaktadır.

Genel ve yoğun Almanca programlarının yanı sıra, üniversiteye ve Almanca dil sınavlarına hazırlık programları, mesleki Almanca kursları da bulunan okul, öğrencilerinin seviyelerine uygun dersi onlara verebilmek için bir takım testler yapmakta ve sınıfları öğrencilerin seviyelerine göre oluşturmaktadırlar. Ek metaryellerle öğrencilerin eğitimlerini pekiştiren okul, profesyonel eğitim kadrosu sayesinde de öğrencilerine en iyi Almanca dil eğitimini vaadetmektedir.

Öğrenciler, Alman ailelerle konaklama seçeneğinin dışında öğrenci apartlarında kalma olanağını tanımaktadır.

Resimler

Video

WhatsApp chat