Azurlingua

Eğitim Kurumu Hakkında
  

1990 yılında eğitim hayatına başlayan Azurlingua Fransızca dil okulu DELF sınavlarında %100 başarı oranına sahip bir okuldur. Nice’de yer alan okul binası tarihi anıt olarak sınıflandırılmıştır. Okulun bulunduğu bölgede turistik mekânlar, tarihi kasabalar, köyler, sahil, spa ve kayak merkezleri bulunmaktadır. Oldukça canlı bir şehir olan Nice öğrencilere dil öğrenirken Fransız kültürünü doyasıya tatma fırsatı sunar. Azurlingua sunduğu hizmetleri “terzi işi” olarak nitelendirmektedir. Yani her eğitim kişiye özel hazırlanır ve başarı oranı oldukça yüksektir.
Azurlingua iki tarihi yapıdan oluşmaktadır. Ana binası ders sınıflarına ve okul yurduna ayrılmıştır. Küçük binada ise okul yönetimi yer almaktadır. Okulun tamamında yüksek hızda internet hizmeti sunulur. 11 adet modern sınıf yer almaktadır.
Öğrenciler ailelerin yanında kalabilecekleri gibi okul yurdunda kalabilirler. Aile yanında kalanlar için okula servis hizmeti bulunmaktadır. Aile yanında kalacak olan öğrenciler için tek kişilik veya iki kişilik odalar bulunmaktadır. Okula genel olarak 16 yaş üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Gençler için eğitim verilen sınıflara kayıt yaptıran öğrencilerin yanında bir yetkili olmaksızın okul binasını terk etmeleri yasaktır. Okulun içerisinde yer alan spor sahaları, video odası ve kafeterya öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilmelerini sağlıyor.
Derslere ek olarak kültürel aktiviteler sayesinde öğrenciler şehri gezerken öğrendiklerini deneyimleme fırsatına sahip oluyorlar. Şehirde yaşayanların oldukça sıcakkanlı olması öğrencilerin şehirde bulundukları dönemde zorluk çekmemelerini sağlıyor.

Genel Fransızca Kursları
Kısa ve uzun süreli olmak üzere sınıflandırılırlar. İhtiyaca yönelik olarak kursun süresi okul ve öğrencinin ortak kararına bağlı olarak belirlenecektir. Genel Fransızca kurslarında her sınıfta en fazla 12 öğrenci yer alır. Haftada 20 ile 30 ders arasında yoğunluğu belirlenir. Her seviyeden öğrencinin katılımına açıktır.
Gençler İçin Fransızca Kursları
12-16 yaş aralığında yer alan öğrencilere yönelik kurslardır. Haftada 20-28 ders yapılabilmektedir. Aynı zamanda isteyen öğrenciler birebir ders seçeneğini de tercih edebilmektedirler. Her seviyeden öğrenci bu kurslara katılabilir. Bu kursun sonunda öğrenci genel Fransızca kursuna geçiş yapabilecektir. Dersler temmuz ve ağustos ayları arasında yapılır. Kurs tamamlandığında öğrenciye katılım belgesi verilmektedir.
Öğretmenler İçin Fransızca Kursları
Fransızca dilini öğrenmenin yanı sıra öğretmek de isteyen öğretmenlerin tercih ettiği kurstur. Öğrenci ile iletişim üzerinde de eğitim sağlanmaktadır.
İş Fransızcası Kursları
Turizm, tıp, hukuk gibi sektörlere özel sınıfların yanı sıra, şirketlere özel eğitimlerin de sağlandığı kurslardır. Bu kurslar kişiye özel yapılabilir. İsteyen gruplar için yeni sınıf açılabilmektedir. Dersler kişilerin günlük programını sekteye uğratmayacak şekilde şekillendirilir.
Sınavlara ve Üniversiteye Hazırlık Kursları
Sınavlara hazırlık kursları kişi sayısının az olduğu sınıflarda ihtiyaca yönelik olarak tasarlanan dersleri içermektedir. Standart dil kursuna ek olarak sınavlarda ihtiyaç duyulacak bilgilerin öğrenciye sağlanması hedeflenmektedir. Azurlingua, DELF sınavında %100 başarı oranı ile dünyaca üne sahiptir. Öğrencilerin sınavlara hazırlık ve Üniversiteye hazırlık için katıldığı kurslarda 4 farklı kategoride sınıflandırıldığı bir sistem ile çalışmaktadır. Öğrencinin sözlü anlama, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma yetenekleri ayrı ayrı değerlendirilir ve eksik olduğu noktalarda hedefe yönelik çalışmalar sağlanır.
Özel Eğitim Atölyeleri
Fransız Mutfağı Eğitimi; Fransız mutfağında ustalaşmak isteyen şefler için hazırlanan bu programda mesleğe uygun terminoloji kişilere öğretilir ve mutfakta uygulama ile ders verilir.
Yetişkinlere Özel Eğitim; Fransızcayı hobi amaçlı öğrenecek olan 50 yaş üzeri yetişkinler için tasarlanan kurslarda derslerin çok az bir kısmı sınıf içerisinde yapılmaktadır. Genellikle etkinlikler ve kültürel turlar ile dersler yapılır. Kişilerin dil öğrenirken, kişisel gelişim sağlamaları planlanmıştır.

WhatsApp chat