Accent Francais

Eğitim Kurumu Hakkında
  

Accent Français Fransızca dil okulu, Floransa Gaudry ve Virginie Courau tarafından Montpellier’de kurulmuştur. 1998 yılında eğitime başlayan okul günümüze dek 15.000’den fazla öğrenciye Fransız dilini öğretmiştir. Her yıl 2.000’den fazla öğrenciye dil eğitimi vermektedir. 70’den fazla ülkeden öğrenci kabul eden okul öğrencilerine uluslararası sosyal bir ortamda eğitim almayı garanti etmektedir. Ders sınıflarının yanı sıra, aktiviteler ve gezi programları sayesinde öğrenciler öğrendiklerini de test edebilirler. %98 memnuniyet oranına sahip olan okul, Fransızca öğreniminde önde gelen okullardan biridir. Accent Français, Fransız Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, CSN ve Bildungsurlaub tarafından onaylı bir dil okuludur.
Okulda 23 derslik bulunmaktadır. Montpellier şehrinin merkezinde yer alan okul 19. Yüzyıldan kalma binaları ile ünlüdür. Okul binası toplu taşıma sistemlerine yürüme mesafesindedir. Bütün sınıflar akıllı olarak nitelendirilen, bilgisayarlı, internetli ve televizyonlu sınıflardandır. Okul eğitim verdiği 16 yıl süresince birçok ödül almıştır. Her ihtiyaca göre bir eğitim çeşidi bulunan okulda Fransızca öğrenmek için en iyi koşullar sağlanmıştır. Eğitim veren öğretmenlerin tamamı üniversite derecesinde Fransızca eğitimi alan Fransa vatandaşlarıdır. Okula kayıt yaptıran her öğrenciye bir danışman atanmaktadır. Bu danışman eğitim süresince öğrenciye ihtiyaç duyduğu her konuda destek olmaktadır.
Accent Français, Fransa’daki birçok üniversite ve okul ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Birçok kalite akreditasyonuna sahiptir. Campus France, FLE, Chambre de Commerce de Paris, CSN, Bildunsurlaub bunlardan bazılarıdır.

Okula kayıt yaptıran öğrenciler konaklamak için, Fransız Ailelerin evlerini, bireysel daireleri veya öğrenci yurdunu tercih edebilirler. Okulun öğrencileri genellikle aile yanında konaklama seçeneğini tercih etmektedirler.
Genel Fransızca Kursu
1 ila 52 hafta süresince devam eden bu kurslar eğitimi hayatın içinden durumlar üzerinden vererek kişilerin okuma-yazma ve konuşma becerilerinin ilerlemesine olanak tanır. Standart haftada 20 ders, Yoğun haftada 30 ders, Kombine haftada 24, 30 ve 40 saat ders seçenekleri ve Özel Kurslar olarak sınıflandırılmaktadır. Genel Fransızca kurslarına katılım sağlanabilmesi için 16 yaşından büyük olunması gerekmektedir. Her pazartesi yeni bir eğitim sınıfı açılır. Derslere katılacak öğrencilere eğitim öncesinde seviye belirleme ve ihtiyaca yönelik programlama yapılmaktadır.
Özel Fransızca Kursu
12 hafta süren bu kurslarda haftada 26 birebir ders yapılmaktadır. İş veya okul için bu eğitim seçeneği tercih edilebilir. Tıp ve Turizm gibi sektörlerden gelen öğrenciler için özel eğitim sistemleri mevcuttur. 20 standart derse ek olarak 6 adet öğrencinin belirlediği konu üzerinde ders yapılmaktadır.
Fransızca Sınavlarına Hazırlık
Belirli bir seviyede yeterlilik gerektiren sınavlara hazırlanırken de Accent Français en çok tercih edilen dil okullarındandır. DELF, DALF, TCF, A-level sınavlarına hazırlanmak için Accent Français’i tercih edebilirsiniz.
DELF/DALF sınavlarına hazırlık kursları haftada 26 saat ders içermektedir. Öğrencilere Fransızca sınav teknikleri öğretilir. Daha önce sınavlarda sorulan sorular üzerinden gidilerek test tekniğinde profesyonelleşme sağlanır. Sınava hazırlık sınıflarında maksimum 5 öğrenci bulunur.
Fransızca Üniversiteye Hazırlık
Lisans ve yükseklisans seviyesine gelebilmek için verilen Fransızca eğitimleri sınıflarıdır. Bu sınıflarda öğrenciler okul hayatlarında ihtiyaç duyacakları düzeyde Fransızca öğrenirler. Maksimum iki öğrenci için sınıf açılır. 26 saat ders yapılır. Öğrencilere Fransız eğitim sistemi hakkında bilgi sağlanır. Üniversite projelerinde ustalık sahibi olmaları için alıştırmalar yapılmaktadır.
Keşif ve Kültür Turları
Dil öğrenirken Fransız kültürünü tanımak isteyen yetişkinlere yönelik kurslardır. Çevre gezilerine ve kültürel etkinliklere katılım sağlanarak dil öğrenilmesi sağlanır. Dilediğiniz süre boyunca katılım sağlayabileceğiniz bir kurs çeşididir. Fransızca konuşmaktan çekinen kişilerin kendilerine güvenmeleri açısından oldukça rahatlatıcı bir eğitim metodudur.

WhatsApp chat