Çekya da Yüksek Lisans Yapmak

Uluslararası öğrencilere yıllardır ev sahipliği yapan Çekya, Orta Avrupa’da en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Gerek üniversitelerin eğitim kalitesi, gerekse lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin uygun fiyatlı olması, öğrencilerin dikkatini çeken kıstaslardan en önde gelenleridir. Özellikle devlet okullarındaki köklü eğitimiyle ön plana çıkan Çekya’da üniversite eğitimi  almak isteyenler için lisans eğitimi 3 ya da 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. Çekya’da yüksek lisans için en çok tercih edilen alanlar, Mühendislik, İşletme ekonomi, Dil bilimleri ve yazılım gibi alanlardır. Özellikle Amerika ve Kanada gibi ülkelerle ortak verilen çift diploma programları için başvuran öğrencilerimiz, ilk yıllarında Çekya’da ikinci yıllarında da farklı bir ülkede eğitim alarak çok yoğun bir akademik ve sosyal ortamda yaşama ve sosyalleşme şansına erişirler.

Avrupa’nın en köklü üniversitelerinde İngilizce yüksek lisans eğitimi

Çekya’da yüksek lisans eğitimi alacağınız üniversiteler, yüzyıllar önce kurulmuş ve  köklü bir geçmişe sahip olan devlet üniversiteleridir. Avrupa’nın en köklü ve dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamalarında yer alan Çek Teknik Üniversitesi, Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Charles Üniversitesi, Prag Ekonomi Üniversitesi, Prag Kimya ve Teknoloji Üniversitesi ve Masaryk Üniversitesinde İngilizce lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

YÖK tarafından kabul edilen 5 farklı ranking (sıralama) kuruluşunda dünyanın en iyi ilk 1000, hatta 500 üniversitesi içerisinde yer alan köklü Çek üniversiteleri, uluslararası öğrenciler için çok kaliteli yüksek lisans programları sunmakta. Yine dünyanın birçok farklı ülkesinden yüzlerce uluslararası öğrencinin eğitim aldığı Çek üniversiteleri, öğrencilerimizin akademik eğitim alırken uluslararası bir atmosfer içerisinde kültürel ve bireysel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor.Bir cevap yazın

WhatsApp chat